Vánoční soutěž budoucích kuchařů

ŽÁCI SŠ A ZŠ OSELCE SOUTĚŽILI V BLOVICÍCH O NEJLEPŠÍ BRAMBOROVÝ SALÁT

V pondělí 18. 12. 2023 soutěžili žáci prvního a druhého ročníku oboru „Kuchařské práce“ o nejlepší bramborový salát.

Soutěž se konala pod záštitou paní Jany Šroubkové, provozovatelky Kulturního domu Dvorec a Restaurace u Trati. Jako předsedkyně poroty dohlížela na průběh celé soutěže.

O tom, který salát je nejlepší, rozhodovalo pět kritérií. Hodnotilo se dodržování hygieny, přihlíželo se na upravenost a čistotu žáka. Dále se hodnotila zručnost žáka, chuťové vlastnosti salátu a v neposlední řadě i způsob prezentace.

Porotce nakonec svým salátem nejvíce zaujal Ruslan Balandin z Plzně, druhé místo obsadil Vadym Muntian z Plzně a na třetím místě se umístila Pavlína Hamerská z Kozolup.

Motivací k tomu, aby si žáci na typickém vánočním pokrmu dali co nejvíce záležet, byly kromě jiného i hodnotné ceny, které na závěr předal vítězům ředitel školy Mgr. Zdeněk Tauchen.

Autor fotografií: SŠ a ZŠ Oselce