Valentýnské srdce

Soutěž žáků 1. ročníku oboru "Cukrářské práce"

22. února letošního roku se žáci blovického pracoviště Střední školy a Základní školy v Oselcích zúčastnili již tradiční soutěže věnované svátku sv. Valentýna. Žáci prvního ročníku učebního oboru „Potravinářská výroba“ se zaměřením na „Cukrářské práce“ si v rámci odborného výcviku vyrobili dort ve tvaru srdce dle své vlastní fantazie. Hodnotící komise letos přijela z Ateliéru Ateby z Plzně a poctivě každý dort posuzovala podle vzhledu a chuti. Přestože se soutěžící cukrářskému oboru věnují teprve šest měsíců, zadaného úkolu se zhostili se ctí a nikdo z nich v soutěži nezklamal. Výsledky byly velmi vyrovnané a všechny výrobky měly velký úspěch. Velkou motivací byly také pěkné ceny, které škola žákům věnovala. Pro oceněné byly zakoupeny pečící formy na dorty a drobné cukrářské potřeby. Výhercům gratulujeme, všem soutěžícím děkujeme za snahu, účast a krásné zamilované dorty.

Pořadí výherců:

1. Terezie Švecová z Chlumu u Blovic

2. Berenika Chalupná z Chocenic

3. Denisa Moravcová z Drahkova.

Autor článku: Mgr.Bc. Hana Krýslová
Autor fotografií: Bc. Renata Navrátilová