Valentýnské srdce

Soutěž o nejhezčí cukrářské srdíčko ke svátku sv. Valentýna

7. února letošního roku se žáci blovického pracoviště Střední školy a Základní školy v Oselcích zúčastnili již devátého ročníku soutěže věnované svátku sv. Valentýna. Žáci prvního ročníku učebního oboru „Cukrářské práce“ si v rámci odborného výcviku vyrobili piškotový dort ve tvaru srdce.

Podle hodnotící komise, která byla složena z učitelů odborných předmětů, se žáci, kteří se cukrářskému oboru věnují teprve 6 měsíců, zadaného úkolu zhostili se ctí a nikdo z nich v soutěži nezklamal. Velkou motivací byly také velmi pěkné ceny, které škola žákům věnovala. Pro oceněné byly zakoupeny pečící formy na dorty a drobné cukrářské potřeby.

1.    Martina Nováková – Spálené Spoříčí

2.    Michaela Jarošová – DD Nepomuk

3.    Martin Badala        -  Zdemyslice

Na SŠ a ZŠ v Oselcích, pracoviště Blovice jsou přijímáni i žáci se ,,speciálními vzdělávacími potřebami“, kteří ukončili docházku v základní škole v devátém nebo i nižším ročníku.

Těmto žákům se pedagogové věnují individuálně, dle jejich potřeb tak, aby získali výuční list a následně snáze nalezli zaměstnání. V prvním ročníku žáci absolvují teorii i odborný výcvik v blovické škole, v ostatních ročnících se učí řemeslu na smluvních pracovištích (obvykle v místě bydliště) a za produktivní práci dostávají odpovídající mzdu.

Autor fotografií: Ing. Ivana Šindelářová