Učební obory Blovice pro školní rok 2024/2025

Nabídka učebních oborů Blovice pro školní rok 2024/2025

Tříleté učební obory pro žáky a žákyně ze ZŠ

U oborů skupiny E není v přijímacím řízení potřeba písemné doporučení školského poradenského zařízení. Ve všech nabízených učebních oborech získávají absolventi výuční list.

 • 41-55-E/01  Opravářské práce (14)

  Učební obor určený chlapcům, kteří po absolvování ovládají ruční i strojní opracování materiálů, mohou vykonávat údržbu a některé opravy strojů používaných v rostlinné a živočišné výrobě.  Součástí učebního plánu je absolvování svářečského kurzu a získání řidičského oprávnění na traktor. Oba kurzy jsou zdarma.

 • 65-51-E/01  Stravovací a ubytovací služby (14)

  Obor je zaměřen na základní zpracování surovin, přípravu a expedici výrobků teplé i studené kuchyně, nápojů, příloh a moučníků.

 • 29-51-E/01  Potravinářská výroba (14)

  Chlapci i dívky jsou schopni po absolvování závěrečných zkoušek pracovat v cukrářské výrobě,  dokáží obsluhovat  stroje, připravovat suroviny, zvládají finální zhotovení i zdobení cukrářských  výrobků, restauračních  moučníků a zmrzlin.

 • 75-41-E/01 Pečovatelské služby (14)

  Absolvent se uplatní jako pracovník sociálních služeb v ambulantních nebo pobytových zařízeních a v terénních službách. Vykonává práce při poskytování přímé obslužné a asistentské péče klientům a při zajišťování chodu domácnosti klientů. Především se uplatní na pozici pečovatel, osobní asistent, pomocník v domácnosti.

 • 66-51-E/01 Prodavačské práce (14)

 • Absolvent se uplatní jako pomocný pracovník provádějící pomocné, přípravné, obslužné a manipulační práce při prodeji zboží. Například: bude doplňovat zboží  v prodejnách, prodávat vybraný sortiment zboží, skladovat a ošetřovat zboží, manipulovat s obaly, vykonávat činnosti spojené s výkupem láhví. Bude schopen běžně komunikovat se zákazníkem v českém jazyce.

 

UBYTOVÁNÍ NA DOMOVĚ MLÁDEŽE 1000 Kč/měsíc. Stravování celodenní 145 Kč, jedno hlavní jídlo 42 Kč.

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace