Soutěž "Zlatá vařečka"

12.2.2020

Soutěž „Zlatá vařečka“ na téma „ZÁSNUBY“ se uskutečnila 12. 2. 2020 na Střední škole řemesel v Kunicích nedaleko Prahy. Je každoročně vyhlašována pro žáky oborů vzdělání kategorie „E“. Sedmého ročníku soutěže se zúčastnilo devět družstev z různých středních škol z celé republiky. Soutěž byla zaměřena na přípravu studeného předkrmu, minidezertu a prostření slavnostní tabule na zásnubní hostinu. Všechny úkoly musely vyjadřovat zadané téma a čas na všechny tři úkoly byl celkem tři hodiny. Každý tým soutěžil ve třech disciplínách a každý úkol se hodnotil zvlášť. Hodnotící komise byla tvořena nezávislou odbornou porotou, která také hodnotila estetiku, chuť výrobků, zručnost a hygienu osobní a pracovní. Po těžkém boji a veliké konkurenci jsme se s ohromnou radostí a hrdostí umístili na prvním místě. Žákyně Anna Tamášová a Denisa Popovičová z blovického odloučeného pracoviště Střední školy a Základní školy, Oselce, překvapivě vybojovaly zlatou medaili. V boji může být nejlepší jen jeden a tentokrát jsme to my! Děvčatům a celému přípravnému týmu patří veliké poděkování za odvahu, bojového ducha a skvěle odvedenou práci.

Mgr. Bc. Hana Krýslová

Autor fotografií: SŠ Oselce