Soutěž v přípravě bramborového salátu

28.11.2019

Žáci střední školy a základní školy Oselce soutěžili o nejlepší bramborový salát

Před vánočními svátky se jako již tradičně na střední škole v Blovicích konala soutěž ve výrobě bramborového salátu. Soutěžilo 8 žáků oboru Kuchařské práce. O tom, který salát je nejlepší, rozhodovalo pět kritérií. Hodnotilo se dodržování hygieny, dohlíželo se na upravenost a čistotu žáka. Dalšími kritérii byla zručnost, chuťové vlastnosti salátu a v neposlední řadě způsob prezentace. Všichni soutěžící si dali záležet a porota složená z vyučujících měla skutečně těžkou práci. Porotce nakonec svým netradičním salátem nejvíce zaujala Kateřina Erbesová. Druhé místo obsadila Denisa Kubalíková a třetí místo patřilo Marii Novákové. Všichni soutěžící obdrželi věcné ceny i sladkosti. V únoru proběhne podobná soutěž určená žákům 1. ročníku oboru Cukrářské práce, kteří budou soutěžit o Valentýnské srdce. Výrobky našich žáků si můžete přijít prohlédnout i ochutnat v sobotu 25. 1. 2020, kdy proběhne od 8,30 do 12,00 hodin Den otevřených dveří, na nějž jste všichni srdečně zváni.

Autor fotografií: SŠ Oselce