Podkovářské dny

Ve dnech 16. a 17. března proběhlo v Jaroměři Podkovářské sympozium s mezinárodní účastí.

Ve dnech 16. a 17. března proběhlo v Jaroměři Podkovářské sympozium s mezinárodní účastí. Jaroměř je proslulá svojí dlouholetou tradicí tradičních řemesel, a proto zde naši žáci nemohli chybět. V pátek v dopoledních hodinách tvořili umělecké výkovky a některé z nich poté osobně předali přednášejícím na Podkovářském sympoziu.

Těmi byli: 

Mistr světa a trojnásobný šampión Evropy v podkovářství David Varini ze Skotska,

MVDr. Zdeněk Žert CSc.

Přednášky byly tematicky zaměřené na anatomii končetiny koně (přesněji stavba celé zadní končetiny a nemoci mezikostního svalu), vybalancování končetiny koně z pohledu předo-zadního a vnitřně- vnějšího.

Při praktických ukázkách David Varini podkoval 8letou klisnu s částečným kolapsem patek a velkým přetížením v patkové oblasti kopyta. U druhé praktické ukázky předváděl David Varini kalibraci nářadí a následovně vykoval 2 pantoflice (s důrazem na dodržení základních zásad výroby), jednu pro přední a druhou pro zadní kopyto koně.

Na závěr velice poděkoval všem zúčastněným za jejich ochotu se dále vzdělávat a nadšení, se kterým přišli na Podkovářské sympozium. Firmě Mustad poděkoval za sponzorování a financování vzdělávacích akcí a v neposlední řadě za tlumočení z anglického jazyka do českého.


Autor fotografií: Bc. Pavel Komárek
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace