Kulturně turistický den

V úterý 9. 4. 2019 se v Blovicích konal Kulturně turistický den

V rámci Kulturně turistického dne si žáci  spolu s pedagogy prohlédli novou hasičskou zbrojnici, která byla vybudována v loňském roce, a seznámili se s činností Dobrovolného sboru hasičů v Blovicích. Obdiv sklidily nejen historické vozy, ale i současná výzbroj a moderní cisternová automobilová stříkačka.

Protože tento den nešla v Blovicích elektřina, všichni si ke svačině opekli špekáčky a posilněni se vydali na prohlídku Okresního muzea. Žáci navštívili kromě stálé expozice i výstavu obrazů a dřevořezeb „Josef a Václav Kašparovi, bratři ze Žákavy a  výstavu  „Zrození kovu. Příběh bronzu a železa.“, pedagogové si zavzpomínali na roky strávené na zámku, kde do roku 1994 sídlila naše škola.

Autor fotografií: Mgr. Hana Krýslová