Kovářský den Oselce, 10.11. 2018

spojený se dnem otevřených dveří

Za fotografie děkujeme členům Fotoklubu Nepomuk.

XI. Kovářský den se uskutečnil v sobotu 10. 11. 2018 v prostorách Střední školy v Oselcích společně se Dnem otevřených dveří. Stejně jako v předchozích letech přijeli nejlepší mistři kovářského řemesla, aby předvedli svoji zručnost a prezentovali tradiční řemeslo. Součástí této akce byl bohatý doprovodný program s občerstvením. 

Na kovárně, v mechanických dílnách a v prostoru dvora byla k vidění kovářská práce uměleckých kovářů, výstava kovářských výrobků, prodej kovářského nářadí a podkování koní, velmi atraktivní pro všechny návštěvníky. S prací našich oborů vzdělávání souvisel i další doprovodný program: výstava závodních historických aut a traktorů a předváděcí akce automobilek Peugeot, Ford, elektromobilů, zemědělské techniky New Holland a prezentace dalších firem (např. Pfeifer Holz s.r.o., ProMinet system Blovice, Narex atd.). Součástí Kovářského dne byla i ukázka drátenictví, paličkování, tvoření mandal z barevných písků a prodej včelařských výrobků.

V truhlárně byla k vidění práce na CNC frézce a CNC laseru, soustružení dřeva, inkrustace (na modelu komody) i řezba, kterou si mohli návštěvníci vyzkoušet.


Autor fotografií: členové Fotoklubu Nepomuk
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace