Obory vzdělávání OSELCE

Přehled oborů vzdělávání a studijních oborů Oselce.

Ředitel školy stanovil na základě paragrafu 60, odstavec 4 písmeno a zákona č. 561/2004 Sb. v platném znění nejvyšší možný počet přijímaných uchazečů pro přijímací řízení do příslušného oboru a formy vzdělávání pro školní rok 2017/2018. Počet je uveden v závorce za názvem oboru.

Nabídka učebních a studijních oborů pro školní rok 2018/2019.

• 41-55-H/01 Opravář zemědělských strojů (24)

Řemeslo se širokými možnostmi uplatnění absolventů. Chlapci zvládnou opravu zemědělských strojů i automobilů, dokáží renovovat nové díly, zvládají práce na kovoobráběcích strojích i kovářské práce. Výhodnou je kurz řízení motorových vozidel a získání řidičského oprávnění a také kurzy pro svařování elektrickým obloukem a plamenem.

• 33-56-H/01 Truhlář (24)

Odborný výcvik je zaměřen na zvládnutí praktických dovedností nutných při výrobě nábytku v sériové i zakázkové výrobě. Chlapci však zvládnou i prvky stavební truhlařiny.

• 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel (24)

Populární a chlapci vyhledávaný učební obor. Po složení závěrečních zkoušek je schopen opravovat a seřizovat automobily pomocí diagnostických zařízení. Ve 3.ročníku absolvují chlapci kurz řízení motorových vozidel a kurz opravňující svařovat v ochranné atmosféře.

Čtyřleté studijní obory pro žáky a žákyně ze ZŠ

• 82-51-L/02 Uměleckořemeslné zpracování dřeva - práce truhlářské (18)

• 82-51-L/01 Uměleckořemeslné zpracování kovů - práce kovářské a zámečnické (12)

Studijní obory jsou určené pro žáky z 9. tříd ZŠ. Dosažený stupeň vzdělání: úplné střední odborné, vysvědčení o maturitní zkoušce.

Povinné vyučovací předměty:

1. Všeobecně vzdělávací: Český jazyk a literatura Cizí jazyk Občanská nauka Dějepis Matematika Fyzika Chemie Základy ekologie Tělesná výchova
  2. Odborné: Dějiny výtvarné kultury Kreslení a modelování Počítačová grafika Technické kreslení Uměleckoprůmyslové zpracování dřeva (kovu) Technologie Materiály
  3. Odborný výcvik: Provádí se ve vyšších ročnících na speciálních pracovištích uměleckých truhlářů a kovářů.

Střední škola Oselce má bohatou tradici a dobrou materielní základnu pro výuku řemeslných kovo a dřevo oborů.

Kvalifikovaní odborníci uměleckořemeslných oborů jsou v současné době velmi žádaní na trhu práce, široké uplatnění najdou i v oblasti památkové péče.

Vykonáním maturitní zkoušky získá absolvent kvalifikaci pro výkon povolání umělecký truhlář a umělecký kovář a zámečník, možnost studia na vysokých školách a vyšším odborném studiu.

Absolvent umí: zhotovovat individuální uměleckořemeslné výrobky podle výtvarných návrhů s použitím původních technologií a materiálů, ovládá základní postupy restaurování a konzervace. Je vybaven vědomostmi a dovednostmi pro podnikatelskou i zaměstnaneckou činnost v malých a středně velkých firmách.

UBYTOVÁNÍ NA DOMOVĚ MLÁDEŽE 700 Kč - 1000 Kč/měsíc.
Stravování celodenní 70 Kč, jedno hlavní jídlo 23 Kč.